[vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”50″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][ultimate_spacer height=”50″][vc_column_text]

به گزارش گروه خبری ایونا Ivna، مدیرعامل خانه گردشگری ویرا از برگزاری اولین مسابقه سراسری راهنمایان تور کشور خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این مسابقه، ایجاد انگیزه در فعالان حوزه گردشگری به خصوص راهنمایان تور می باشد.
وی افزود: این مسابقه فرصتی است که راهنمایان تور با نگرش و دانش خود، فضایی برای به اشتراک گذاشتن تجربه‌های خود ایجاد کنند تا راهنمایان تور دوباره و این بار به صورت مجازی گرد هم آیند و تجربه های خود را به اشتراک بگذارند.
جمالی یادآور شد: شغل راهنمای تور پر است از تجربه و خاطره که اگر این تجربه‌ها با دیگران به اشتراک گذاشته شود، حاصل آن یک دنیا تجربه عملیاتی خواهد بود که مورد استفاده افراد علاقه‌مند در حوزه گردشگری قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل خانه گردشگری ویرا با تأکید بر این که تاکنون هیچ مسابقه‌ای در رابطه با حرفه راهنمای تور برگزار نشده، گفت: متأسفانه در کشور راهنمای تور به عنوان یک شغل تعریف نشده است. بنابراین؛ هدف از برگزاری این مسابقه توجه ویژه به راهنمایان تور در دوران کرونا است که به دلیل این بیماری راهنمایان تور نتوانستند در حرفه خود فعالیت کنند و آسیب های مالی و روحی دیده اند. این مسابقه بهانه خوبی می شود برای مرور خاطره ها و تجربه های راهنمایان تور تا بار دیگر امید بگیرند. علاوه بر این ها این مسابقه از طریق خاطره‌گویی و تجربه‌گویی، آموزش غیر مستقیم را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][us_image image=”9964″ size=”shop_catalog” align=”center” style=”shadow-1″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

جمالی عنوان کرد: خانه گردشگری ویرا ماهیتی آموزشی دارد و در واقع آموزش گردشگری یکی از ارکان مهم آن است.
وی با بیان این که کلمه ویرا به معنای یادگیرنده باهوش است، به شعار خانه گردشگری ویرا اشاره کرد: «خانه محل امن من است و ویرا منم یادگیرنده باهوش». بنابراین؛ خانه گردشگری ویرا تلاش می‌کند تا میزان آگاهی در حوزه گردشگری به عموم مردم به خصوص فعالین این حوزه ارتقاء یابد و هر ایده‌ای از سوی دوستان باعث خرسندی اهالی این خانه خواهد بود.

گفتنی است که خانه گردشگری ویرا با همکاری و حمایت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مؤسسه سیراف پارس موزه به مناسبت روز جهانی راهنمایان تور (۲۳ فوریه / ۳ اسفند) اولین مسابقه سراسری راهنمایان تور کشور را برگزار می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر از اولین مسابقه راهنمایان تور کشور به سایت خانه گردشگری ویرا به آدرس https://www.virathouse.com/country-tour-guides-competition مراجعه کنید.

منبع : خبرگزاری ایونا

سیده‌ایمان مسئله‌گو

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]