[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

مدیر کل امور عشایر فارس از آغاز فعالیت‌های خانه گردشگری ویرا در استان فارس خبر داد.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][ultimate_spacer height=”50″][vc_column_text]

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، روح الله بهرامی گفت: در راستای اجرایی شدن تفاهم نامه سازمان امور عشایر ایران و خانه گردشگری ویرا با موضوعات برگزاری تور‌های گردشگری، برگزاری جشنواره ملی عکس و آموزش فعالان گردشگری عشایر استان فارس طی هفته جدید فعالیت خود را آغاز کردند.

او، با طرح موضوع آموزش و جذب گردشگری و با اهمیت دانستن این نکته که گردشگری یکی از راه‌های برون رفت از اقتصاد تک بعدی دامداری عشایر است، گفت: باتوجه به تجربه و برنامه‌های مدون خانه گردشگری ویرا امیدوار و خرسندیم این امر بنحو احسن در این استان پیاده سازی و بهره وری کامل آن در بلند مدت در جهت رشد، پیشرفت و تعالی اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی عشایر استان رخ دهد.

مدیر کل امور عشایر فارس در ادامه افزود: باتوجه به برنامه ریزی‌های مدون و حضور مدیرعامل خانه گردشگری ویرا همراه با کادر مجرب ایشان در استان، در شهرستان‌های سپیدان و سروستان اقدام به آموزش حضوری عشایردر زمینه گردشگری می‌کنند.

جمالی مدیرعامل خانه گردشگری ویرا نیز گفت: سازمان امور عشایری ایران علی الخصوص پیگیری‌های موسوی مشاور امور زنان در سازمان به جهت انتخاب استان فارس که قطب عشایری کشور است، به‌عنوان یکی از ۳ استان پایلوت در زمینه گردشگری معرفی شده است.

او افزود: برگزاری تور عشایر، اجرای دوره‌های آموزشی باهمراهی اساتید متخصص به جهت پرورش و تربیت نیروی انسانی عشایری در راستای اشتغالزایی آنها، برگزاری گفتگو‌های زنده در صفحات مجازی، برگزاری دوره‌های آموزشی با همراهی شرکت‌ها و اشخاص معرفی شده از سوی اتحادیه ها، برگزاری جشنواره‌های مختلف علی الخصوص جشنواره‌های عکس با موضوع پوشش محلی، کمک به فروش محصولات و صنایع دستی عشایر با کمک شرکت‌های تعاونی عشایر با برگزاری تور‌ها از جمله اقدامات این تفاهم نامه است.

یوسفی مسئول گردشگری امور عشایر فارس اظهار داشت: با توجه به ظرفیت و قابلیت‌های گرشگری عشایری در زمینه تولیدات عشایری، صنایع دستی و شیوه معیشت عشایر، تنوع اقوام در استان فارس می‌توان از طریق ظرفیت در جهت توسعه گردشگری، بوم گردی عشایری، افزایش درآمد و اشتغالزایی در کنار دامداری برنامه ریزی کرد.

گفتنی است در استان فارس بیش از ۲۳ کانون فعال بو گردی در حال فعالیت در زمینه گردشگری عشایری هستند.

هم چنین خبر آغاز فعالیت خانه گردشگری ویرا در استان فارس در سایت روزنامه شیرین نوین شیراز به آدرس https://b2n.ir/m79461 نیز آمده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]