اولین مسابقه سراسری عکس «عروسک های بومی ایران با رویکرد روایتگری»

به مناسب روز جهانی عروسک (۸ ژوئن / ۱۸ خرداد)، خانه گردشگری ویرا با همکاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و حمایت اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران با هدف معرفی و ایجاد علاقه نسبت به میراثی که سابقه چند هزار ساله در ایران دارد، مسابقه عکاسی از «عروسک های بومی ایران با رویکرد روایتگری» را برگزار می کند. این مسابقه در دو بخش بزرگسالان و کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

عروسک های محلی به صورت همزمان هم میراث ملموس و هم میراث ناملموس ایران محسوب می شوند، به نحوی که شیوه ساخت آن ها جزو میراث ناملموس و عروسک ساخته شده جزو میراث ملموس به حساب می آید. در تمام دنیا، یکی از قدیمی ترین صنایع دستی که توسط بشر تولید شده، همانا عروسک های محلی و بومی است که بیشتر توسط زنان و مادران ساخته می شده، بنابراین؛ میراثی که هزاران سال قدمت دارد، ارزش انتقال به نسل آینده را هم خواهد داشت تا آن ها بدانند که سنت ها و صنایع دستی قدیمی ایرانی چقدر گرانبها و باارزش و پر از داستان ها و روایت های مختلف هستند. در عین حال، توجه به عروسک های محلی و گسترش ساخت آن ها باعث اشتغال زایی و درآمد بیشتر مردم محلی و رسیدن به کیفیت بالاتر زندگی آن ها خواهد شد.

قوانین
قوانین

شرایط ارسال آثار به این گونه است که به همراه عکس از عروسک های بومی، داستان آن ها را هم برای ما بفرستید تا هم به عروسک ها و روایت ساخت آن ها و دلیل به وجود آمدنشان آگاه شویم و این آگاهی را به عموم مردم منتقل کنیم.

زمان برگزاری

مهلت ارسال: 

از ۵ خرداد ماه الی ۱۶ خرداد ماه

اعلام نتایج داوری:

۱۸ خرداد ۱۴۰۰

جوایز

در گروه بزرگسالان، سه برنده و در گروه کودکان و نوجوانان نیز سه برنده خواهیم داشت و به هر نفر برنده پانصد هزار تومان جایزه و لوح تقدیر تعلق می گیرد.

شما میتوانید از طریق واتساپ هم در این مسابقه شرکت کنید.
حامیان ما